menu close menu

Ağda

agdaAğda, geniş veya dar alanlardaki kılların yok edilmesi için uygulanan etkili bir epilasyon yöntemidir. Ağda, derinin altında bulunan kıl ve kıl kökünün tamamı ile çekildiği ve derideki ölü hücrelerin de soyulduğu bir yöntemdir.Ağda yapılmadan önce ağda uygulanacak alanın önceden yıkanmasında hijyen açısından fayda vardır.

Ağda epilasyon ( kılın kökü ile birlikte, deriden çekilerek kopartılması yöntemi ) yöntemlerin içinde en etkili olanıdır; çünkü geniş bir alandaki kıllar tek seferde çekilebilmektedir. Ağda sonrasında kılların yeniden çıkması 2-3 haftayı bulabilir. Uzun süre tekrarlayan ağda uygulamasının kıllarda kalıcı bir azalma oluştuğu düşünülmektedir; fakat zaman içinde kıl kalınlığında azalma kesinlikle görülür.

Merkezimizde istenmeyen kılları olan herkes ağda yönteminden faydalanabilir. Bıyık, çene, kaşlar gibi küçük bölgelere uygulanabildiği gibi, bacaklar ve bikini bölgesi gibi daha geniş alanlarda da uygulama yapılmaktadır.

Aynı zamanda ilk defa ağda yaptıracaklar için merkezimizde ağda küçük bir alanda test edildikten sonra tüm bölgelere uygulanabilir.

Ağdanın etkili olabilmesi için, tüylerin belli bir uzunlukta olması gerekir. Ağda yapmak için, kılların tamamının çıkması beklenmez. Çünkü tüm kılların çıkması 1 ayı alabilir. Kılların üçte bir veya yarısı çıktığında genelde ağda yapılır. Ortalama 3 hafta ara vermek uygundur. Eğer bu sıklıkla uygulanırsa, kıl döngüsüne uyulmuş olunur. Böylece kılsız veya az kıllı kalma süresi o kadar uzun olur.

“Merkezimizde uygulanan ağda türleri”

*Merkezimizde sadece kadın personel çalışmaktadır.

Haberler

2015 Bahar – Yaz Oje Trendleri

Tırnak boyama sanatı, bu bahar son trendlerle ...

Devamı

Havyar Manikür (Boncuklu Manikür) yeni trend, nasıl yapılır?

Boncuk veya boncuklu ojelerle yapılan havyar manikür ...

Devamı

Peeling

Peeling’in cildi yenileyici etkisi, gençleştirici etkiye de sahip.

Devamını Oku

Shellac Kalıcı Oje

Shellac, ojenin rahatlığıyla protezlerin kalıcılığını bir araya getirdi.

Devamını Oku